Recenze Split CD HOUBA/PUNKFLOID

08/12/2010 / Johnny X. Lemonade

Obě kapely se dívají na tento styl dosti podobným způsobem, což v praxi znamená rychlý, energický a výrazně melodický punk s čistými vokály, chytlavými chorusy a kousavými texty, něco ve stylu THE OFFSPRING, GREEN DAY apod. Obě kapely jedou aktuálně společné turné a na tento split dodala každá pět zbrusu nových skladeb. PUNK FLOID nelze upřít značnou muzikantskou „otlučenost“ a také schopnost napsat dobrou melodickou písničku. Evidentně jsou hodně vyhraní a díky tomu jakoby mimochodem pálí jednu energickou pecku za druhou, s texty o něčem, solidními doprovodnými vokály, zajímavou kytarou a expresivním, intonačně jistým vokálem. 

Nutno podotknout, že HOUBA za nimi v ničem nezaostává a v mnoha ohledech o nich platí to stejné. Navíc jim druhá kytara umožňuje pestřejší aranžérské postupy, aniž by přitom slevili z punkové dravosti, o čemž svědčí např. vypalovačka „Bodujem“. Jsou dokonale přesvědčiví i ve středním tempu, takže závěrem lze konstatovat, že tento split je velmi podařenou nahrávkou dvou rovnocenných kapel, které v dané chvíli reprezentují to nejlepší, co je v tomto žánru u nás k slyšení. Hodnocení PUNK FLOID 5/6, HOUBA 5/6

server ROCK BLOCK

Diskuze

comments powered by Disqus

Kontaktujte nás

Kapela Houba vznikla v roce 1995 na troskách grind/punkové kapely SRPŠ (http://www.bandzone.cz/srps). Již v roce 1996 Houba odehrála více jak 20 koncertů a o rok později natočila první nahrávku „Fičící Pes“ (1997). Druhé demo následovalo ve stejném roce („Hnus fialovej“) a kapela se naplno rozjela po České Republice. V roce 1999 vychází deska „Pan Káč“, jako první natočené v plzeňském studiu AVIK.

  • Adresa: Masarykova 217, Ústí nad Labem
  • Booking: marticek.houba@gmail.com
  • Booking:m.nosek@email.cz
  • Mobil: +420-606-226-621

Aktuální galerie

go-top